HomeHome  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

[RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
SHINee_lover_tae
♥♥♥♥♥

PostSubject: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 1:51 am

hm....h Lia unnie exei anoi3ei paromoio topic me to pws vrhkame to forum
twra teleutaia omws to exw suzhthsei polu auto to 8ema kai h8ela na moirastw thn "empeiria" m mazi sas opws na ma8w kai tis dikes sas "empeiries"...^^

loipon...3ekinaw egw ^^

gurw sta mesa tou augoustou ema8a gia to prwto m band ts SHINee mesa apo -poio allo?- to yοoutube...

loipon....kairo prin ton augousto diavaza kai evlepa to "kaikan phrase" ena shoujo (an kai polu perverted)..ekei protagwnistes htan mia kopela kai ena band p legotan Lucifer (apodeixthke omws oti einai Aucifer). auto to band omws uphrxe -kai uparxei- kai sthn pragmatikothta..
to epsa3a,m'aresan ta tragoudia kai h8ela na ta dei3w sthn tote kollhth m -kai twra einai apla dn ein h monh^^-..pataga lucifer st youtube kai emfanizontan,dialega tragoudi kai ola htan mia xara... h eukairia omws na ts dei3w stn filh m dn vre8hke para mono sta sta telh tou augoustou..hr8e loipon spiti m kai ths lew "fou,h twra h pote..katse na stous dei3w gt alliws dn 8a tous ma8eis pote!"
so..anoigw t pc,paw youtube kai pataw LUCIFER...vlepw ena video pio megalo apo ta alla (3erete mwre pws ein otan anzhteis ena vid st youtube) kai egrafe "Lucifer-SHINee" lew..mpravo!evgalan kainourgio song???kai legetai SHINee???(little did i know back then)wraio title..goustoziko..
pathsa loipon t vid kai arxisame na t vlepoume..apo thn arxh m fanhke periergo..lew : "re mlk..ti ginetai edw???o enas htan vocalist,o allos st baso,o allos sta drums kai o allos sta plhktra(kai oi alloi 2 dn 8umamai)!!!pote eginan kai oi 5 vocalist kai toso kaloi xoreutes???kati vrwmaei...kati dn paei kala..." dn xeiasthkan para mono 20 deutera gia na sigoureutw oti dn htan "oi lucifer" alla ena allo band...auto htan apo thn prwth stigmh me ekanan na tous agaphsw -na tous letrepsw gia thn akriveia-....meta kasika..wiki,eikones,ola ta MVs kai oti allo mporousa na vrw...

so..auth ein h storia m ^^

Last edited by SHINee_lover_tae on Fri Mar 11, 2011 8:56 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
KLucy
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 3:20 am

Hohoho!
Λοιπόν πριν τρία χρόνια μέσα στην βαρεμάρα μου, googleαρα "cute asian men" ή "hot asian men" (ναι έψαχνα και εγώ τέτοια από τα 14 μου κια πιο πριν!) και πέτυχα τον Minhwan από FT Island και σκέφτικα "Oh my god! this guy is so f***ing cute" μετά πατάω την εικόνα και ακολούθησα το link και μετά από μια έρευνα ανακάλυψα το όνομα του και πως ήταν μέλως των FT Island. Οπότε μετά σαν καλό παιδάκι που ήμουν πήγα youtube και πάτησα ένα τους τραγούδι Sarangalhee

Στην αρχή του MV είχα μίνει λίγο "ok, lol wtf?"
Αλλά όταν άρχισε να τραγουδάει ο Hong Ki και άρχισαν τα πιο κοντινα πλάνα και μετά έρχισε και το ρεφρ. και ο Χονγκ Κι άρχισε να τραγουδάει δυνατά, το πιγούνι μου είχε φτάσει μέχρι το πάτωμα, τα μάτια μου στην οθώνη και η καρδιά στον κ*λο..
εεεε και μετά τα γνωστά! xD
Voila η δική μου ιστοριά! ^^

♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 3:31 am

egw eixa petixei prin ena xrono peripou kai kati psila tis wonder girls sto perifimo preformance tous tou nobody kai kathisa kai to eida mia pou eixe LISSA3EI to youtube na mou to bgazei sta protinomena kai lew e ante as to dw na isixasoume!
kai to eida alla na sou pw den trelathika kiolas apla itan i prwti mou epafi me kpop twra gia to kollima me tin kpop .... O JAY PARK FTAEI GIA OLA!!!xD
alla min tin arxisw autin tin istoria...

(telio topic btw!!!!)

♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 6:49 am

αυτό το συγκεκριμένο song είναι το 2ο ending του Eyeshield 21!το οποίο το λάτρευα!και όταν βρήκα internet άρχισα να ψάχνω για τους The Trax!επίσης ήμουν ξετρελαμένη με τν μπασίστα τους τότε (έχω ερωτευτεί όλα τα μέλη τους..τους έχω περάσει όλους :P) και έψαχνα φωτογραφίες του και ανακάλυψα φωτογραφίες του Attack και όλων των μελών που ήταν αγκαλιά με κάποιους Super Junior xD εεε και τους έψαξα.αυτάαα

'....they don't even throw fits when antis come their way and try to diss their OTP.They handle it in a very mature way and realize not everyone will agree with them.It annoes me that people have to be so mean towards them about something they just DON'T agree with.'
~Love my soulmates, support Yunjae

Back to top Go down
faysun
♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 9:26 am

eixa dei to boys over flowers kai afou perase o kairos kai akousa oti o kim hyun joong itan se ena band eipa na to psakso...
kai ''this is more the present''.......

kai meta to epsaksa pio poli kai apla kolisa
apo ekei me pire i kato volta!
ss501
super junior
dbsk
big bang
kai i lista den exei teliomo....
Back to top Go down
Danai Likes BIGBANG
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 10:11 am

Loipon.... Apo palia eixa ena megalo kollima me ta anime!!! Kathws evlepa to One Piece (pou einai to agapimeno mu anime) vlepw to kainourgio opening(gia tote):

Epeidi mu arese polu to Opening auto apofasisa na psaksw poioi to tragoudane!! Kai etsi anakalipsa tous DBSK, to prwto mu Kpop(pou stin arxi nomiza oti itan kanonika Jpop) sugrotima!! Ena apo ta agapimena mu tragoudia tous einai to Mirotic:

Psaxnontas ki'alla tragoudia tous efaga megalo kollima mazi tous!!! Meta omws kathws epsaxna epesa panw se auto to Videaki:

Apo ekeini tn stigmi KOLLISA me tous BIGBANG!!! Oso pio polla video tous evlepa toso pio polu kollousa kai toso pio polu m'aresasn!! Etsi kai egina mia VIP!!

Par'ola auta dn kollisa mono me tous BIGBANG alla genika me tn Kpop!! Gt twra pia it's my Number 1 kind of Music in the World!!!

Well auta gia to pws anakalipsa tn uperoxi kai akseperasti Kpop!!!

✰ TASHA ✰ YOUNHA ✰ 2NE1 ✰ CL ✰ BOM ✰ MINJY ✰ DARA ✰
✰ G-DRAGON ✰ T.O.P ✰ DAESUNG ✰ TAEYANG ✰ SEUNGRI ✰
✰ DBSK ✰ YUNJAE ✰ YOOSU ✰ M.I.B ✰ TABLO ✰ TIGER JK ✰
✰ ~ I Love you, Baby I'm not a monster ~ ✰
Back to top Go down
~Kate
♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 10:24 am

Το πρωτο band ηταν οι SHINee. Δεν μου φαινεται καθολου περιεργο xD

Μια κοπελα σε ενα αλλο forum, ποσταρε συνεχως Kpop και κυριως SHINee - ακομα και αν ηταν/ειναι Cassie - εξαιτιας λοιπον της ολης ιστοριας με τους DBSK, αρχισε να ασχολειται παρα πολυ με SHINee. Και εγω επειδη ημουν πολυ περιεργη, αναρωτιομουν γιατι ειναι τοσο πολυ κολλημενη με την Κpop και ελεγα "μα καλα, τι το σπουδαιο εχει;" - την ωρα και την στιγμη που το ειπα -__-" XD. Καθομουν, λοιπον και ακουγα τα τραγουδια, βλεποντας παραλληλα και το MV, χωρις ομως να δινω ιδιατερη σημασια. Το πρωτο που ειχα ακουσει ηταν το RDD - ακομα το ακουω και δεν νομιζω να το βαρεθω *.*

Στην αρχη εφαγα μια φλασια και το ειχα ολο στο repeat. Μετα ειδα και τον Jonghyun, ναι με αυτο το υπεροχο ξανθο μαλλακι *.* αλλα μετα κατα εναν παραξενο λογο γυρισα προς τον Taemin xD και πλεον δεν ξερω γιατι αλλα παω μονο με τους maknae o.O - ακουστηκε καπως i know ._. XD

Στην αρχη ασχολιομουν μονο με SHINee.. αλλα δεν μου εφτανε! D8 lol
Ετσι, αρχισα να το ψαχνω.. ωσπου βρηκα και αλλα πολυ ενδιαφεροντα bands :P
Και ολα αυτα εγιναν το καλοκαιρι του 2010 ^^
Αυτααα xD

“...in the dream that you have hidden your secrets.
Guilty.
~

Back to top Go down
http://www.dreamsarefornight.tumblr.com
hotdbsk.gr
Proud mother of the forum
Proud mother of the forum

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sat Feb 26, 2011 12:41 pm

Το πρωτο kpop τραγουδι που ακουσα ποτε μου και ο πρωτος kpop καλλιτεχνης που ακουσα ηταν ο Bi Rain με το I'm coming.

AΛΛΑ!!!
Το πρωτο group που εφαγα κολλημα ηταν οι Big Bang και ηταν με το Number 1

Kαι κατεληξα με DBSK χαρη στο Rising Sun και τον Yoochun που απλα ηταν ειναι και θα ειναι πανεμορφος!

lovingyoochun | onlyx-5
EFI + LIA = PARK FAMILY'S NEXT BRIDES!!!
Back to top Go down
http://lialuvchun.livejournal.com/
~*i<3MyShInEEbOys*~
♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Mon Feb 28, 2011 1:00 am

To prwto tragoudi kpop p akousa pote einai twn mblaq!!!

Dn eixa idea pioi htan oi mblaq apla m to edikse mia filh p k auth tote egine kpop fan k ksetrelathika!!(eimouna idi erwteumenh me tous iapwnes jrockers k grhgora erwteutika k tous koreates!!<33)
Pantws einai tragiko oti egw thn prwth fora p akousa to ringdingdong twn shinee p htan k to prwto tous tragoudi p akousa tous misousa dn m aresan katholou k tous theorousa apo ta xeirotera kpop groups p eixa akousei ws tote!!Kai twra eimai shawol k pethainw gia tous shinee k an m to legane tote dn tha to pisteua!!XDD
Back to top Go down
itsygo

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 2:33 am

oi 2ne1 itan to prwto group apo to opoio akousa tragoudia,evlepa sto youtube kati mashups me kpop(gia tn opoia eixa akousei kala logia kai lew gt na mn akousw kana kpop song gia na dw ti paizei) kai stis protaseis sto youtube eida kapoia video twn 2ne1 kai twn bigbang kai suju kai egw epeidi misousa ta antrika groups kai dn upirxe periptwsi na akousw tetoious tragoudistes(afto prin 2-3 mines gt twra oi suju einai to agapimeno group kai ta antrika koreatika groups einai ta mona pou mporw na akousw)evala tis 2ne1 kai etsi arxisa siga siga na anakaluptw enan gamato magika kosmo :)
Back to top Go down
tete1995
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 2:54 am

Oi SHINee htan oi prwtoi pou ema9a apo Kpop
kai sugekrimena me to Hello
h katerina(SHINee_lover_tae) me evale kai akousa prwth fora
kai h maria(maria95key)me kollhse..

"We won't stop till the whole world
is covered with pearl sapphire blue balloons."
LeeTeuk
Back to top Go down
Sj4ever
♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 3:04 am

My turn, my turn!!

Κι εγώ καλοκαιράκι γνώρισα την kpop. Μέσα Ιουλίου. ήταν μία συνηθισμένη μέρα στη συνηθισμένη ζωή ενός συνηθισμένου κοριτσιού. Κι όλα τα συνηθισμένα κορίτσια μπαίνουν YouTube. Μπήκα λοιπόν στην κύρια σελίδα και βλέπω στο video που είναι μεγαλύτερο από τα άλλα (ξέρετε, εκείνο πάνω δεξιά) αυτό το MV (και εννοώ ακριβώς αυτό):

Ναι, το πρώτο μου kpop vid ήταν από τους ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ μου SuJu. Μου άρεσε πάρα πολύ και δεν άργησα να μάθω τα ονόματά τους και την ιστορία του group απ' έξω κι ανακατωτά. Χαρακτηριστικά θυμάμαι πως σε στην αρχή μπέρδευα ταν Kyu με τον Hae. Μέχρι τουλάχιστον να μάθω τα ονόματά τους XD!!

Αν και, τώρα που το σκέφτομαι,(άλλη μέρα έγινε αυτό) τα πρώτα kpop groups που γνώρισα ήταν οι 2NE1 Και οι Big Bang στο lolipop, όμως δεν τους έδωσα και τόσο σημασία εκείνη τη μέρα.
Λένε πως οι άνθρωποι και τα πράγματα που μας σημαδεύουν έρχονται πολλές φορές κοντά μας, χωρίς εμείς να τους δώσουμε ιδιαίτερη σημασία, μέχρι τουλάχιστον τη μέρα που αυτό θα γίνει. Μπορεί και να είναι αλήθεια τελικά!!

Last edited by Sj4ever on Tue Mar 29, 2011 3:59 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sj4ever
♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 3:05 am

Ουπς, λάθος έκανα! Γιατί δε μου το λέτε καλέ; Έκανα 2 posts και έγραψα ακριβώς τα ίδια πράγματα! Ελπίζω τουλάχιστον να διορθώνεται και να σβηστεί το post μου!

Last edited by Sj4ever on Tue Mar 29, 2011 3:58 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Mak~Tae

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 4:08 am

loipon arxi

Ena krio apogevma 28 septemvriou imera Tetarth.....arxisan olaaaaaaaaaa
i fili mou Maria (maria95key).eixa paei spiti tis kai legame ti na kanoume.se kapoia fasi mou leei i maria na mou deixei ena sigrotima...........APO KOREA..............ayto itane......ti ithele kai mou to edeixe!!!
apo tote den lew na 8ekolisw......teleiws poromenh!!!!e meta arxisa na akouw siga siga kai alla groups.....
perasa 7 vasanistikous alla kai yperoxous mines.......:-):-):-):-):-:-)

aytaaaaaaaaaaaa
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 5:52 am

KLucy wrote:
Hohoho!
Λοιπόν πριν τρία χρόνια μέσα στην βαρεμάρα μου, googleαρα "cute asian men" ή "hot asian men" (ναι έψαχνα και εγώ τέτοια από τα 14 μου κια πιο πριν!)

Αυτα τα εκανα και εγω!!Και τωρα συνειδιτοποιω πως πολλα τυπακια που εχω "κατεβασει" ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΓΝΩΣΤΑ!!!

Τεεεελος παντων...
Λοιπον ακουγα,σχεδον απο παντα θα ελεγα,ιαπωνικη μουσικη..σε μεγαλο βαθμο!
Ηξερα για bands και τα λοιπα αλλα το ζωον δεν το ειχα ψαξει ποτε σε βαθος!
Βασικα οφειλω να πω πως αν ειχα κατσει και ειχα ψαξει καλα τα openings του One Piece (DBSK και παει λεγοντας..) θα ημουν περισσοτερο καιρο καμμενη..αλλα οκ και παλι ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΛΑ η Κατερινα , μου ελεγε κατι ακυρα στην θεατρολογια για κορεατες αλλα δεν ελεγα απο μεσα μου πραγματα του στυλ,τι μου λεει αυτη τωρα ρε?απο που την αμολησανε? οχι οχι!αντιθετως παντα ειχα μεγαλη αγαπη για τους ιαπωνες και η Κορεα δεν πεφτει και μακρια απο 'κει!!
Μετα ειδα στο προφιλ μιας φιλης που της ειχε ανεβασει η Κατερινα το Hello και κανω ωωπ!να τα μας τα κουκλακιαα!
Μπηκα youtube σκοτωτη,σερτσαρισα SHINee και ΜΠΑΜ!

Αυτο ηταν...Αμεσως μετα εμαθα και τους ΘΕΟΥΣ μου UKISS οπου και εκει ηρθε το Big Bang!χαχαχαχαχα
Μονο λιγους μηνες αλλα θα γινουν χρονια!

Last edited by maria95key on Tue Apr 26, 2011 1:31 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Replay-Doo
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 6:17 am

Ahhh~~~ Teleio topic Katerina!

Loipon,toso kairo me anime k manga,akouga non-stop j-music olon tn eidon alla kyrios rock.
Eida ts 8eous DBSK k nomiza ps itan Iapones!
Katevasa tragoudia ts os Tohoshinki gt eixa kapos mperdeftei stn arxi....mia evlepa DBSK,mia Tohoshinki....dn i3era tote.

Katevasa loipon tragoudia ts kai mexri ekei dystixos.....argisa na ma8o pos itan apo tn Korea k otan to kalokairaki,arxes Septemvriou i Maria(maria95key) m edei3e t LUCIFER, dn xreiastike k polli prospa8eia gia na poro8o m K-pop.

Opote dn 3ero.San K-band prota akousa SHINee 3erontas ps tragoudane koreatika alla 8eoro afta ta dyo ta prota m.
Back to top Go down
asigemi

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Wed Mar 09, 2011 7:56 am

lol, k egw kati paromoio me thn Replay-Doo

kala to 1o m anime htan death note alla oute p asxoli8ika me ta openings klp
anyway,otan eida to 1lt k ema8a tous NEWS klp tote arxisa na psaxnw gia jpop k jrock
k ti ekana,patousa sto youtube "best japanese songs" k alla paromoia.e k se ena m bgazei to "doushite kimi wo suki ni natte shimattandarou" k eida ton 8eo ton jaejoong k kolisa.k epeidh k sto vid oi h8opoioi einai iapwnes,nmza k egw oti oi tohoshinki opws tous egrafe itan iapwnes.
mia mera eida k to purple line.k meta apo ligo kairo 3anapataw purple line k m bgazei t koreatiko.lew ti milane autoi edw.k pataw tohoshinki sto google k otan m bgazei koreates emeina. lew pwww ade 8a xoun bgalei 2 3 giapwnezika k ola ta alla koreatika,k tote t koratika m emoiazan ligo...baria.kounia p me kounage
k se ena forum p eliwna tote,htan mia kopela p akouei epishs kpop k m eipe polla gia dbsk k alla bands.k tote eixe gia sign tous ss501 k m eipe oti enas ap autous htan k sthn korean version tou hana yori dango.h3era oti uparxei h k-veersion alla dn en8ousiazomoun na thn dw.alla thn eida mono k mono gia ton hyun joong <3333333333333333333 k apo kei kai perna psaxnodas brika k alla bands.
k lol,sthn arxi p m eipe h idia kopela gia tous suju p eixe kollima dn bika na tous psa3w polu,gt htan polloi k bariomouna na ma8w ta onomata

auta :)
Back to top Go down
Erisadesu

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Fri Mar 11, 2011 4:46 am

ένα ωραίο πρωί ο φίλος μου o oni έγραψε αυτό το ποστ :

http://gtonizuka.blogspot.com/2009/01/2009.html

και τότε η απόψη μου ήταν αυτή στα σχόλια

μετά απο καιρό ο νεβεράκος έκανε αυτά τα ποστ:

http://neverlandean.blogspot.com/2009/04/lol-lollipop.html

και αυτό το post :

http://neverlandean.blogspot.com/2009/01/big-bang-for-world-new-utada-song.html

και για να λέω την πικρή αλήθεια...ήταν τα Ιαπωνικά τραγούδια των big Bang που με έκαναν να τους ακούω ... και άρχισα δειλά δειλά να ακούω κορεάτικα χωρίς να ξέρω πως ο oni συνεχίζει να ακούει ενώ μια ημέρα συνάντησα μια Koohai μου που προσπαθούσα να καταλάβω γιατί πράγμα μιλούσε μέχρι που την είδα να κουνιέται όπως οι Shinnee ... και τολμώ να πω πως αν δεν ήταν η ginnywise δεν θα προχωρούσα τόσο πολύ στη Kpop αλλά να πήρα θάρρος την ημέρα που τη γνώρισα και άρχισα να ακούω πιο πολύ...όχι οτι με χάλασε ...μια χαρά και έτσι πλέον βρήκα ακόμη ένα θέμα να μιλάω με τον Oni :):) ο οποίος είναι κάπου εδώ στο φόρουμ αλλά δεν πέτυχα ποστ του ακόμη.

Back to top Go down
http://erisabetsu.blogspot.com
Inna
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Fri Mar 11, 2011 8:46 am

loipon...ston kosmo tis kpop mpeika entelos tyxaia k meta apo mia sira pl symptwsewn k eno den asxoli8ika pote pio prin me asia oute apo music oute apo dramas. so, ...htan kapou sto telos tou 2007 otan mia pl vareti mera k eno den eixe tpt stin TV eipa na anoi3w ton doruforo gia na dw Mtv ....eno epsaxna epesa entelos tyxaia se ena koreatiko kanali (to arirang) eno eixe mia mousiki ekpompi (to pops in seoul) ...ekei loipon epa8a erwta! eida tous 8eous mou gia prwti fora afou ekeini tin wra eixe afieroma stous BIGBANG mou!!!

to prwto song pou akousa apo Big Bang kai kpop (kai auto oxi olokliro) afou to petixa kapou stin mesi htan to we belong together

afou epa8a to prwto shock me GD se auto to clip meta apo ena mini interview edi3e to lies to my 2nd BB song gia na me apoteleiwsi!

so,ekei katalava pos vreika auto pou epsaxna gia na kolisw trelaaa!! tous latrepsa apo tin prwti stigmi!!

[+] an k to pio latremeno mou song apo Big Bang einai to haru haru

gt se auto to clip gnwrisa ton erwta afou ekei kolisa me to apolito k monadiko bias mou ....ton TOP mou!

anyway,ema8a ta onomata tous (k ta real) mesa se 1 mera,ka8omoun wres ateliotes k akouga ola ta song tous pou ta ema8a k OLA,katevaza tragoudia tous, milousa pantou gia tous BIGBANG! (me kitousan ligo san alien molis elega korean) alla nevermind lol!

apo tote dil. 3 xronia k kati eimai full V.I.P k plplpl tuxeri pou tous gnwrisa!!! BIGBANG always in my Heart!

that's my story!^^

Until Whenever Is Our Promise!
Back to top Go down
agelicaso
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Tue Mar 29, 2011 1:24 am

STARBUCKS@PATRAS
+
MAC(is) EFI'S
+
FASHION STATEMENT JACKETS
+
RDD by SHINee
+
YILO PAIDI EKI PISO

POYLAO SHERLOCK ALBUM :CLICK

show without showing
what you know without knowing

add me on twitter : click
Back to top Go down
T.Lian

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Tue Mar 29, 2011 5:04 am

Λοιπόν, oh well από τα 12 μου ήμουν ορκισμένη otaku (one thing to say only, my first anime was either a shounen ai that I don't remember the name of or Air Gear) αρχικά άκουγα j-rock και visual-kei (πρώτο συγκρότημα που άρχισα να ακούω was "the Gazette" ooo I still love these oppas!!!) μετά άρχισα να το ψάχνω περισσότερο και άρχισα να ακούω και j-pop αλλά λίγο, έγιναν και τα αγγλικά μου καλήτερα και άρχισα να ψάχνω σε διάφορα blogs και forums για το θέμα μέχρι που μια μέρα 3 χρόνια περίπου, καλοκαίρι τέλη Ιουλίου με άρχες Αυγούστοθ, δεν θυμάμε καλά, πέτυχα ένα post μιας κοπελας(I think) που εξυμνούσε τους BIG BANG με φοτογραφίες και πληροφορίες για αυτούς καθώς και ένα link με το τελευτέο τους τραγούδι HaruHaru, ε, λέω εγώ ας βάλουμε να το δούμε να δούμε τι κουμάδες είναι τούτοι, who would know...,(τι κλάμα Θεέ μου με αυτό το MV) κόλλησα τελείως και όσο περισσότερο τουσ άκουγα (και έβλεπα) κολλούσα παραπάνω, μέχρι και τον γείτονα μου κόλλησα και τον έβαζα να μου κατεβάζει τα τραγούδιο xD και μετα (αν και άργησα λίγο) έμαθα και όλα τα υπόλοιπα groups σιγά σιγά και τους solo artists και μετα φτάσαμε εδώ που φτάσαμε...
Back to top Go down
http://evalisious.deviantart.com
cinderella18

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Fri Apr 01, 2011 2:45 am

loipon prin 3 h 4 xronia Aprilios itane epsaxna sto youtube diafora videakia..k m emfanistike auto,to anoiksa k to eida..(2 meres meta to atixima tous itane,d to iksera tote..)

Arxika na pw tin alitheia m fanikan poli periergoi oloi tous,k ta rouxa tous alla m arese to concept you video clip.meta to ekleisa k sinexisa na vlepw videakia..Meta apo meres olws periergos lew poio itan ekeino to video me ta polla agoria p eida?pws tous legane?k arxisa na vazw sto youtube "biggest boyband" blah blah ospou ksanavgike k apo ekei kollisa..tous latrepsa k eidika ton Heechul.Enw otan to eida stin arxi eipa.."giati iparxei ena koritsi mesa se tosa agoria??lmao..ntropi m!Sorry heechul!!

(meta eida to Full House k vrika k tous Ft Island k kollisa gia ta kala!)
Back to top Go down
SnsdShineeFan

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sun Apr 24, 2011 10:37 am

Next~
Htan ena omorfo kalokairino mesimeri otan epsaxna sto youtube naruto couple videos (poromenhh me anime~) Kapoia stigmi petixenw ena video pou eixe auto xD ---> Bigbang kai 2ne1 - lollipop
http://www.youtube.com/watch?v=GMqWeK46tcg
Thn wra pou to akouga nomiza oti htan iapwniko kai lew oreo eine kai arxiza na tragoudaw lolli-lolli-lolli-pop gia kana 10 lepto lol! skeftika "axouuuuuu ti oreo katse na dw poio song eine! " kai meta to vrika sto youtube kai vlepw kapou sta sxolia lew " opaaa ti auto? katse to pop okay to k? " meta apo liga deuteropepta makras skepshs lew " EXEI GOUSTO!" pataw grigora sto google kpop kai meta katalava! Na fantasteite to akouga sinexeia astamatita (TRELA8IKA XD) Meta apo mia vdomada koita3a kai gia diplana kai vlepw to gee twn snsd sthn arxh dn marese ka8olou Alla meta apo 2 treis fores pou to akousa meres meta kolisa kai telia kateli3a na akou kpop apo tote
Back to top Go down
tenshi

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Sun Apr 24, 2011 10:45 pm

Κι εγώ πέρσυ τέτοια εποχή περίπου άκουσα για πρώτη φορά Big Bang "Tell me goodbye" καθώς έψαχνα προφανώς ωραία ασιατάκια στο YouTube.
Κολλημένη με jrock/visual kei κτλ για περίπου 8-9 χρόνια τώρα και με την Ιαπωνία απο τα γεννοφάσκια μου, είπα απο μέσα μου "Ρε δε μοιάζουν με Ιάπωνες αυτοί...!" και κάπως έτσι ξεκίνησε η αναζήτηση για kpop.
Και μιας και δε τα πάω ποτέ καλά με τα ονόματα των μελών των groups, θέλω να με συγχαρώ γιατί τους Big Bang τους έμαθα αμέσως :P

ShineeSimone
♥♥

Location : A8hna genika, alla pio eidika sthn kardia tou Onew !!!

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   Tue Apr 26, 2011 12:02 am

htane kalokairi (alla seferlh :P ... :PpPpPpP) gia thn akribia teleiwne to kalokairi kai htan September !!! Tote h 3aderfh mou sta gene8leia ths aderfhs mou (olh thn oikogeneia mou 8a sas apari8misw ... :P plaka kanw panta ... siga na mhn sas milousa gia thn oikogeneia mou otan milame gia KPOP ( ) kai tote h 3aderfh mou , maria mas edei3e auto ....
epa8a shock (beast shock ti wraio tragoudi !!!! :D ) !!!! molis to eida trela8hka !!! arxisa na yaxnw gia shinee mexri trelas tis prwtes eidika meres ... (alla kai twra ,den to exw stamathsei auto to habit :P ) kai meta otan brhka ta apanta twn SHINee , brhka tous allous 8eous , tous Big Bang me to haru haru !!! kai etsi me pareshre kai emena to KPOP WAVE !!! :D

PostSubject: Re: [RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?   

Back to top Go down

[RANDOM]Poio htan to prwto kpop band p gnwrisate kai pws?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» E-Young (Noh Lee Young) from KPop Band AFTER SCHOOL
» "The who-played-where-band" game
» THIS TIME ... IT'S UNOFFICIAL BAND WEBSITES!
» My band : Silent Peaks
» The Rudy Vaughn Band