HomeHome  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

[DISCUSSION]Do you "act" any Korean?

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
asigemi

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Mar 04, 2011 9:35 am

www wraio topic!!!

hmm,loipon lew sinexeia arigatou kai kawai k ta xw ma8ei k se mia polu kali m fili k ta leei k auti :P

otan blepw kapoion gnwsto sto dromo i otan lew sorry i euxaristw klp skibw to kefali m(opws kanoun koreates klp otan blepoun gnwsto sto dromo,etsi :P)

otan lew signwmi kanw ta xeria m opws sto sorry sorry (xwris to xoreutiko :P)

epishs,eblepe kaneis gokusen?exw kollisei to ja ne p elege o jin. k enas simfoithths m p kanei giapwnezika m dior8wnei k m leei 'einai jaMATTAAA"

episis ena diastima eixa kollisei to kon kon tou yamapi ap to nobuta

hmm,to hai hai sinexeia.

k mia fili m me fwnazei sinexeia giapwnezaki.

telos,auto to na milaei enas ka8igitis gia korea-japan-china k na gurnane oloi oi filoi s na se koitane,to pa8ainw k egw ^^
Back to top Go down
YukiYunho
♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Jul 08, 2011 11:44 pm

:o ΑΓΑΠΑΩ TOPIC ^_^
εγω οταν χαιρεταω καποιον του λεω annyeong ~
oταν κανω λαθος λεω gomen~
οταν ειναι να φαμε με παρεα φωναζω itadakimasu~
οταν ζηταω ευχαριστω λεω kamsahamnida η arigato αναλογα τι μου βγαινει εκεινη τη στιγμη ^_^ ~
οταν νευριαζω λεω geseki η nimiral~
η βλακεια ειναι οτι στην αω και αρχη ολοι με ρωταγαν τι λεω και τι λεω μου ειχαν σπασει τα νευρα οταν τους ελεγα με κοιταγαν περιεργα και μετα γελαγαν >.<
Back to top Go down
meta3aki Gd
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Jul 09, 2011 1:32 am

teleio topic !!!!
1. h aderfh mou exei ena arkoudaki sto krevati kai edw kai tosa xronia den eixa prose3ei oti egrafa ty emena fisika pige to mialo m stn tae mas !!!!!! kai mia fora pou eixe er8ei ena 3aderfaki m pige na to parei kai eipa au8ormita '' ase ton taeyang m '' molis katalava ti eipa ,, lew '' den paw kala '' kai efuga .....
2. eida ena koinezo ppou emiaze trela me to yoseob !!!!! milame eixa poro8ei kai ton koitaza sinexia xD
Back to top Go down
YukiYunho
♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Jul 09, 2011 2:28 am

εμεις εδω εχουμε ενα κινεζουλι που μοιαζει με τον Onew ειναι ολοιδιος εχει κινεζικο κι ειναι περιπου 25 χρονων απ οτι τον κοβω μια μερα μπερδευτηκα και πηγα να φωναξω Onewww αλλα η φιλη μου με μαζεψε κι ειπε οτι μ'επηρρεαζει πολυ η μουσικη που ακουω
Back to top Go down
flowertime
♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sun Jul 10, 2011 6:31 am

προσωπικα χρησιμοποιω περισσοτερο τις κλασικες ιαπωνικες λεξεις που εχω μαθει απο anime κυριως!!(origato,gomen,ohai ktl).Τραγουδαω(οσο μπορω) τα λογια απο k-songs!ευτυχως,μια απο τις κολλητες μου ειναι επισης k-listener οποτε μιλαω μαζι της για anime,manga,japan,korea..κτλ :P
Back to top Go down
Ann

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sun Jul 10, 2011 11:48 am

Από ιαπωνικά άλλο τίποτα...τελευταία έχω εμπλουτίσει αρκετά το λεξιλόγιο μου και το χρησιμοποιώ στη καθημερινότητά μου.Και γενικά ο τρόπος συμπεριφοράς μου είναι ιαπωνικός.
Από κορεάτικα δεν ξέρω πολλά..άντε κανένα γεια σου,κανένα σ'αγαπώ,ευχαριστώ,συγγνώμη και τέτοια.Από τα κορεάτικα ντράμας όμως μου έχουν κολλήσει οι εκφράσεις τους.Πχ όταν κάτι δεν μου αρέσει κάνω αυτό το χαρακτηριστικο σσσσ..χαχχα..Το επικό όμως είναι ο τρόπος που φωνάζω τους άλλους!Αντί ξέρω γω να πω hey,εεε και τέτοια, λέω οοοοιιιι.χαχχαχ μου αρέσουν οι αντιδράσεις του κόσμου όταν το κάνω αυτό..
Back to top Go down
SHINee-Katia
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Jul 11, 2011 12:45 am

Loipon....san pedaki kiegw...exw ta idia :P

So....dn yparxei mera p na mn pw aigooo kai omo!
Kai gia tin akriveia...omo legete kai ena aporipantiko,kai gia na me paroun sto doulema otan me akoune na to lew mou apantane:SKIP panisxiro mikro :/

epeideis to sorry sorry sorry aftonoito :P
to annyeong mia apo ta idia opos kai to kamsahamnida(3erw na to lew alla oxi na to grafw!pote dn eimai sigouri an to grafw swsta :P)

unnie,oppa,appa(pou polles fores ginete kai APAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA),oma(mou to exei kolisei mia fili m)
em......dn 8umame alla afti ti stigmi.

Epeiseis...gia omoiotita,eixa dei enan sto Volo idios o Thunder:D
Lol ton opoio piga na pw oppa XDXD

Afta gia tin wra...
Back to top Go down
m a r y
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Jul 11, 2011 1:08 am

KALA EGW EXW KOLISEI ME TA KOREATIKA TA EXEIS OXI OTI TA GRAFW KAI SWSTA negaji ja la ga( i'm the best), haja mi da( thanks),takaua,( glukia)fandoua( droserh)
Back to top Go down
http://greekasiandramas.forumotion.asia/
meta3aki Gd
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Jul 11, 2011 1:15 am

egw sinexia grafw sta xeria m me ane3itilo mauro bigbang kai love sta koreatika ...!!
mia mera pou eixa paei se ena kineziko mia kinezoula koitaze ta xeria m sinexeia !!
epishs eixa paei se ena allo pou to exei enas kalos kai ton rotousa an 3erei koreatika alla den katalavene ti tou elega :(:(
Back to top Go down
SHINee-Katia
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Jul 11, 2011 1:20 am

a kala to nega jeil jal naga(etsi nomizw oti einai t im the best :) )mou exei kolisei kiemena...
Opos kai to Nuga nega naboda deol jal naga?(Who,you are better that me?).....Kai alloi poloi stixoi!!!

AAA...Epeiseis i antidraseis tou Hwang Tae Kyung sto you're beautiful otan nevriazei...NEVROSPASTO
Back to top Go down
m a r y
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Jul 11, 2011 2:13 am

malon etsi eiani haha !
akous ekei nevrospasto gia steile pm auto !
Back to top Go down
flowertime
♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Feb 18, 2012 7:06 am

exw 3anagrapsei alla 3anakanw post epeidi apo tote exei perasei pollis kairos kai twra i act more korean:P loipon,otan 8elw na zitisw signwmi lew sorry sorry kai an o allos dn apantisei sinexizw na tragoudaw t refren t sorry!!otan m'aresei kati lew jouaio kai xairetaw ts kpoper st koreatika!otan mia le3i m thimisei kapoio kpop tragoudi,arxizw na t tragoudaw!auta g tn wra...^^
Back to top Go down
m a r y
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Wed Apr 18, 2012 10:23 pm

εγω τους τελευταιους 2 μηνες λεω αντι για ναι, ντε και αντι για οχι καποιες φορε αννιο !
αλλα παντα λεω αττομπουε και οτοκε ( αυτο περισσοτερες)
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   

Back to top Go down

[DISCUSSION]Do you "act" any Korean?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» General Juscast discussion!
» "Su" awesome korean guitarist girl
» Korean vs Japanese SCANDAL CD editions
» Jarle Bernhoft
» Reading List 2012!!!