HomeHome  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

[DISCUSSION]Do you "act" any Korean?

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Thu Feb 17, 2011 9:55 am

Το σκεφτομουν καιρο να φτιαξω αυτο το topic και ελπιζω να ενδιαφερει πολλους..

Λοιπον,αντι να εξηγησω τι εννοω,θα δωσω παραδειγματα απευθειας..
Προχθες ημουν στο διαλειμμα με την Κατερινα (shinee_lover_tae) και παμε στο κυλικειο και σκεφτομασταν μια ωρα τι να παρω...και μετα απο πολυ ωριμη σκεψη και συλογισμο αρπαζω ενα KISS και λεω η εξυπνη,ενα U-KISS!
Και ακουω την Κατερινα πισω μου να λεει,Ε??και μετα το καταλαβα και λογικο ηταν να σκασουμε στα γελια..
Ή π.χ. οταν μπαινω στα αγγλικα στο φροντηστιριο και παντα λεω Konichiwa ή Annyeonghaseyo...και με κοιτανε περιεργα ή ακουω λεξεις "κλειδια" και ψαχνω ατομα γυρω μου που παιζει να το καταλαβαν και αυτα αλλα μαλλον ειμαι η μοναδικη που λεω τρεις φορες Sorry οταν το εννοω και αντι για wave κανω υποκλιση στον χεραιτισμο..xD

Ελπιζω να μην ειμαι οντως η μοναδικη.. xD

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Thu Feb 17, 2011 10:13 am

mono mia kai 2? mes tin ta3i ginomai rezili kathe fora otan mou lene na pw mathima kai fwnazw hai sensei!! i otan zitw signwmi kanw kai tin ipoklisi mazi i otan thelw na fwna3w kapoion ton fwnazw oppa i noona i unnie e3artatai se poion apeuthinomai.....xD oxi sigoura den eisai i moni!!xD

♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Thu Feb 17, 2011 11:39 am

ego kathe fora pou girnao spiti leo anyeonghaseyo kai ipoklinome!
kai kathe fora pou trome leo itadakimasu
kai genikos petao diafora ... to paralogo memena einai oti kaneis giro mou den asxolite me afta opote me koitane san eksogiini!!

alla den ptooume!xaxaxa!
Back to top Go down
Goregasm
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Thu Feb 17, 2011 11:44 am

αντί για ευχαριστώ λέω arigato ή domo
όταν για πλάκα μου λένε arigato απαντώ doitasimashite
σχηματίζω συνέχεια καρδούλα με τα χέρια ή τα δάχτυλα μου
αχ θα κάνω συνέχεια τ post ή edit μετά για τα υπόλοιπα επειδή βαρέθηκα xD

'....they don't even throw fits when antis come their way and try to diss their OTP.They handle it in a very mature way and realize not everyone will agree with them.It annoes me that people have to be so mean towards them about something they just DON'T agree with.'
~Love my soulmates, support Yunjae

Back to top Go down
misguided

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Thu Feb 17, 2011 8:39 pm

ts ts, you shoud act your age language people... :p

Εγώ χρησιμοποιώ την έκφραση απογοήτευσης των κορεατών που έχω κολλήσει από τις ταινίες. Κάτι σαν "ααςςςςς". Και μερικές φορές χρησιμοποιώ το "Do you want to dye?" στα αγγλικά όμως, δεν θυμάμαι πως ακριβώς είναι στα κορεατικά. :( Αλλά το έχω δει να το χρησιμοποιούν συχνά και μ' άρεσε. Και όλα τα παραπάνω για τα ιαπωνικά :) Όπου μάλλον θα χειροτερέψει, γιατί ξεκίνησα να μαθαίνω να διαβάζω γράφω kana..
Back to top Go down
https://twitter.com/#!/JKpoper
Labrokratis-Kpop

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Feb 18, 2011 1:39 am

Α, και εγώ το παθαίνω, με τα Ιαπωνικά όμως (εξαιτίας των πολλών anime και κάποιες επαναλήψεις). Κάτι "καβαϊ", "Ιταντακιμάσου", "χασίν", "Φάϊτο", "Καμπάτε", "γκομενέ"...
Πλάκα έχει! Με ρωτάνε μετά οι διάφοροι τι τους λέω και βρίσκω θέμα συζήτησης (κυρίως όταν δεν έχει κανένας να πει κάτι...)
Back to top Go down
~Kate
♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Feb 18, 2011 3:43 am

Το παθαινω και εγω αυτο.. να λεω 3 φορες Sorry xD
Μερικες φορες μου βγαινει τελειως αυθορμητα και κανω καρδουλα με τα χερια μου..
Ασε που την προηγουμενη φορα εκανα κ ενα aegyo και ολοι με κοιτουσαν καπως o.O xD

Μου ξεφευγουν καμια φορα κατι επιφωνηματα οπως "οh!" - ξερεις που ολοι μολις δουν κατι αμεσως ενθουσιαζονται και λενε "ό!" το αποτομο xD Επισης και κανενα "αςςς" ή "γιάάά!" xDD

Καμια φορα τραγουδαω και κορεατικα, οπως σημερα το Stay των MBLAQ
και γυρναει η αλλη κ μου λεει με ενα υφος "τι τραγουδας; o.O" xD
Δεν ξερω αν πιανεται αυτο αλλα καμια φορα παρακουω κιολας .__. xD

“...in the dream that you have hidden your secrets.
Guilty.
~

Back to top Go down
http://www.dreamsarefornight.tumblr.com
Replay-Doo
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Feb 18, 2011 10:47 am

Me too.Me too!

Ta klassika ennoeitai opos arigato,annyong,konichiwa,ypoklisi,kardoula opos i Goregasm,to gelio tou Key kai tou Leeteuk opos p er8ei ekeini tin stigmi,epifonimata,Sorry(x3) pada + ton xoro tou kai ennoeitai Mirotic kinisi Yunho + Yoochun otan rapparoun.

Ti allo?3exasa kati? Mporei alla afta m erxontai tora
Back to top Go down
IreneSHINee

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Feb 18, 2011 11:28 am

Και όχι, δεν είσαι η μόνη!

Αυτό το "gamsahamnida"!?
Το έχει μάθει μέχρι και η κουτσή Μαρία στο σχολείο μου από εμένα και την Σέιλιν!
πχ. Βγαίνει η μπάλα έξω από το σχολείο την ώρα της Γυμναστικής και κάποιοι ευγενικοί άνθρωποι που δούλευαν, μας την πετάνε πίσω. Και έτσι στα καλά καθούμενα, πετάμε μαζί (Σέιλιν και εγώ) ένα "Γκαμσαμνιντά" δυνατά-δυνατά, γύρνανε και μας κοιτάνε όλοι, συμπεριλαμβανομένου και των τάξεων του ισογείου που είχαν και ανοιχτά τα παράθυρα και έχουμε γίνει ρεζίλι των σκυλιών!

Αλλά κατά τ' άλλα, μας αρέσει, γιατί, οι άλλοι μαθαίνουν από εμάς Κορεάτικα και νιώθουμε διαφορετικές (πάντοτε με έναν καλύτερο τρόπο-όταν αφορά κ-ποπ).

Άλλο πχ.
Είναι ένα αγόρι στην τάξη μου, ο οποίος μας σνομπάρει μονίμως -.-
(όπως και ο ηλίθιος ο ξάδερφός μου - τα λέω και φουντώνω)
Λέει "Έιι Κινέζες" ή "Ασχολείστε με τους Κινέζους" κτλ.
Μια μέρα όμως, αποφάσισε να ρωτήσει τι σήμαινε το "Noona neomu yeppeo" και του εξηγούμε εμείς για το "Noona" (ποιος το λεει σε ποιον και τα σχετικα.. αα και μπαι δε γουει, κουραστηκα να γραφω με τονους, so don't pay attention :P) και μετα απο λιγο καιρο μες το μαθημα των αγγλικων ακουμε ενα "Νουνες" και γυρναμε αυτοματως για να ψαξουμε ποιος το ειπε.. και βλεπουμε το ιδιο αγορι (Ααα ρε Γιαννη :Ρ) Που καταλαβε οτι επειδη ειναι μικροτερος θα μας λεει "νουνα" με μια μικρη "ελληνικοποιηση" με το -ες xD

Άλλες απλες, καθημερινες και κοινες κορεατικες συνηθειες:
-Σορρυ, σορρυ, σορρυ (παντοτε)
-η υποκλιση και το χερι στην καρδια
-ανιον, νε, παλι-παλι, μιτσο και ολα τα σχετικα xD
-ολες οι κινησεις και οι φρασεις απο το "Playful Kiss"
-ο τροπος συμπεριφορας μας (στυλ Baek Seung Jo (χαρακτηρας που παιζει)-- Kim Hyun Joong / leader των SS501)

Και ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ τα οποια δεν θελουν να ερθουν στο μυαλο μου αυτην τη στιγμη -.-

Αυτα ;D

Kiseu (aaa ne kiseu!! xP),

Lee Rose

Back to top Go down
http://www.twitter.com/Seung_mihi
Chris

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Feb 19, 2011 1:09 am

ahahaha ol eine toso wrea oan simvenun! *-*

ke egw me tin koliti mu petame knn kamhalmnida i' arigato akoma k to aishh alla egw ehw perissotero kollima me to ottokhae xD to lew etsi opws to lene se ola shedon ta drama! ottokhaaaeeeeeeeeeee kakomoiristika k enas sima9itis mu sto frodistirio itn sn en sim9iti pu eipe mia kopla parapanw:P
mu zitise na tu ejigisw ti itan to lusifer pu elega ke ekna to telefteo part tu horeftiku m ta heria x) ke mta otn me akuge ke elega ottokhae htipuse to kefali tu sto 9ranio XD
eine wreo na 'petas' dikes su atakes i' kti pu se kfrazei ke dn to ktalvenun oi alloi gt niw9eis diaforetikos ke jehwristos apo tin maza twn allwn ^^~

afta:)
Back to top Go down
http://chrisgraven.tumblr.com/
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Feb 19, 2011 3:34 am

Oooυοο!
Χαιρομαι που δεν ειμαι η μονη τελικα...xD
Και βεβαια δεν ειναι μονο αυτα που παθαινουμε αλλα για λογους βαρεμαρας δε θα τα γραφουμε και ολα με την πρωτη φορα..Εξαλλου καθε μερα γινονται και περισσοτερα...
Το θεμα ομως ειναι-απ'οτι καταλαβα-πως κανουμε mix τα κορεατικα με τα ιαπωνικα και οτι νοημα βγει βγηκε...!Ευτυχως που υπαρχουμε και εμεις να μαθαινουμε μερικους αλλους τριγυρω μας τι σημαινει το "matte" και το "bae go pa" xD

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Feb 19, 2011 9:19 pm

Χεχε από τέτοια εγώ άλλο τίποτα... Το "aish" "aigo" "fighting" "kawai" κλπ κλπ τα έχω κάνει καραμέλα πια... Και φυσικά την κολλητούλα μου που είναι ένα χρόνο μεγαλύτερη έχω να τη φωνάξω με το όνομά της πολύυυυυ καιρό... Μόνο Unnie την φωνάζω >.<

Όσο για το σχολείο με δουλεύουν όλοι.... Μάλιστα μία φίλη μου με φωνάζει "κινεζάκι". Και φυσικά καρδούλες με τα χέρια κάνω συνέχεια. Και συνεχώς τραγουδάω κορεάτικα (παρότι ξέρω ότι τα σκοτώνω... ^^)

Ωστόσο πριν μερικές μέρες τραγουδούσα κορεάτικα στη μέση του δρόμου και είχε γυρίσει ένας γεράκος και με κοίταζε λες και ήμουν alien >.<

A και να πω και το πιο κορυφαίο?
Έβλεπα εχθές ένα μπλουζάκι που έγραφε πάνω BSK (berska) και εγώ διάβασα DBSK
Back to top Go down
http://nabi1310.livejournal.com/
~*i<3MyShInEEbOys*~
♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sat Feb 19, 2011 10:43 pm

Kai gw san kesas eimai koritsia!Oles oi asiatoporwmenes eimaste idies m fainetai!
Klasika lew sunexeia to kamsamnida to annyo to arigato to kawai to aishhhh to aigo kai ola ta epifwnimata p lene sta korean dramas opws to yaaaa pou to agapw!!XDD
Agaphmenh m frash ever omws einai to ti sto yaoi ginetai??XDD
Kala otan eixa dei to boys before flowers me thn adelfh m proxwrousame sto dromo k epeidi ekane teleia thn fwni ths Jan Di ti elega na to paizei Jan Di k fwnaze mes sthn mesh tou dromou YA GOO JOON PYO opws to elege h Jandi!!XDD
Kala oloi to xwrio mas thewrousan perierges alla who caress??XDD
Once an asian lover always an asian lover!!<333
Back to top Go down
EruTaiyou
♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sun Feb 20, 2011 4:39 am

αααα χροοοοοονια τωρα! lol!

Καθε πρωι μπαινουμε στην ταξη και φωναζω ενα "οχαϊό γκοζαιμάς!". ειναι πλεον συνηθεια και κανεις δεν αντιδρα! XD

Κλασσικα λεω τα "χάι" "ιιε" "ανιονγκ" "αριγκατο" "κονμπαγουα" κτλ και σκυβω το κεφαλι καθε φορα που λεω ευχαριστω!

Αλλα τα χρησιμοποιουμε ολη την ωρα (εγω και η sofunoyume) οποτε μας εχουν μαθει πλεον και καποιοι φιλοι μας τα χρησιμοποιον κιολας! Τις προαλλες βλεπαμε ταινια στα αγγλικα και ακουμε απο διπλα ενα "σορι σορι σορι σορι νεγκα νεγκα νεγκα~" δεν ξερω που το ειχαν ακουσει και το τραγουδαγαν!

Επισης καθομαστε και χορευουμε ολη την ωρα k-pop dances και εχουμε γεμισει το θρανιο μας με κορεατικα και εχουμε κολλησει και φωτο!
Και το καλυτερο...στο μοναστηρακι υπαρχει ενα μαγαζι που φτιαχνει μπλουζες με φωτο που τους δινεις και εχω φτιαξει μια με τους arashi και μια με ενα compilation απο φωτο~~
καμμενη μεχρι το κοκαλο

♫ ARASHI 10th album ♫ Beautiful World ♫
♫ MrSimple ♫ SuJu 5JIB ♫ The last man standing ♫

Arashi, Arashi For Dream~
Eru+Sofu=EruFu.....=Elf??O_O
Proud SoChul Supporter
Back to top Go down
.Saylin.

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sun Feb 27, 2011 11:10 am

Spoiler:

Eipa k ego...dn egrapse edo i alli?xD LOL Ekeino me tis noones einai ola ta lefta!I fasi einai me to "U-Know Time" pu to exume kseskisei!Afto me ton BSJ stin vivliothiki....Geloio itan!;P
To gelio Jaejoong...Gelio OHN...Itan k mia epoxi pu mathename se olous(MA OLOUS) to "Jom ssaege haejuseyo" To til ston Temo me to yobuseyo k ta tragudia pu tu kaname afierosi!XD (eleos)
To allo pu leme "Ginete tu Niel" (Pos vgike afto?O.o)
I to "Changmii~~n" x)
Ta alla dn ta thimame tr!XD
Back to top Go down
KLucy
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Sun Feb 27, 2011 11:53 am

Εδώ μιλάτε στην βασίλισσα του "ρεζίλι"
Κάνω *bow* για ευχαρστώ, συγνώμη, όταν γνωρίζω κάποιον, όταν χαιρετάω κάποιον.
Πετάω κορεάτικες και ιαπωνικές λεξεις τστο άκυρο και με κοιτάνε όλοι κάπως.
Να μιλάτε για hotness στο fb με φίλες σου, και έσυ ότι και αν γίνει το ρίχνεις στους ασιάτες.
Έχω το "Asian Fetish" στην τάξη, ένας φίλος μου με φωνάζει έτσι η και "Κορέα"
Να πηγαίνω Σκόπια και να περνάω δίπλα από την γέφυρα όπου χτίζουν ένα άγαλμα του Μ.Αλεξάνδρου και ο μπαμπάς μου να λέει σε εμένα, τον αδελφό μου και έναν φίλο του που είχε έρθει τι ήταν και εγώ να λέω "Πφφφ εγώ μόνο τον Alexander από UKiss ξέρω῾
Ο μπαμπάς μου έχει γίνει μια tou-chan και μια appa ενώ η μάνα μου ka-chan και umma.
Και η μητριά μου στο άκυρο μου λέω "you remind me one of those characters in japanese cartoons" και εγώ να μένω,..
Και πολλάάάάάά άλλα! xD

Guest

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Mon Feb 28, 2011 10:14 am

Πωωωωω μα πόσο γέλιο παίζει να έριξα όταν διάβαζα αυτα που λέγατε! Και εγω μια απο τα ίδια αν και σε πιο χαμηλούς τόνους!

Το bow κάθε φορά που λέω ευχαριστώ η το "aish" μαζί με τν χαρακτηριστική του εκφραση!
"Anyong haseyo" κάθε τρείw και λίγο! "Yahhh" σε όσους μου την σπάνε και το must sorry sorry!

Έχω γίνει πλέον ρεζίλι.Όλοι μου οι γνωστοί γνωρίζουν το κόλλημα μου γιατί μιλάω συνεχώς για την Κορέα και εκνευρίζω τους πάντες.Τα αγόρια στην τάξη μου δεν υπάρχει λεπτό που να μην με κοροΪδευουν για τους "Κινέζους" με τους οποίους έχω κολλήσει!
Ο διπλανός μου στο θρανίο ξέρει απο SHInee και μερικές μελωδίες απο kpop τραγούδια.
Στο φροντηστήριο περιμένουν πώς κ πώς να τουw φτιάξω soushi.
Η μαμά περιττό να πω οτι λατρέυει Snsd και επίσης ετοιμάζεται ψυχολογικά γιατι το έχει πάρει πλεον χαμπάρι οτι σε λίγα χρόνια φέυγω για Σεούλ!

Αυτά, γιατι βαρέθηκα και να γράφω.Η κατάσταση πλέον είναι τραγική!
Back to top Go down
~Kate
♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Tue Mar 01, 2011 6:58 am

KLucy wrote:
Να μιλάτε για hotness στο fb με φίλες σου, και έσυ ότι και αν γίνει το ρίχνεις στους ασιάτες.

OMG ακριβως! XD

Την καημενη την κοπελιτσα, την εχω πρηξει. Οτι και να λεει εγω θα πεταω και ενα ακυρο για την Κορεα ή γενικα για τους Ασιατες XD

Την προηγουμενη φορα στα αγγλικα, τσικνοπεμπτιατικα, δεν καναμε μαθημα και επειδη μας αφησε πεταω μια εγω Kamsamnidaaa :D και ολοι γυρισαν και με κοιταξαν καπως o.O
Και την επομενη ωρα, ειχαμε αρχαια και ο γιος του καθηγητη μας, ανοιξε την πορτα - μωρακι τωρα και σηκωνομαι αποτομα και λεω μια δυνατα OMO :O XD
Και την προηγουμενη φορα, ερχεται μου λεει μια φιλη μου γεια και της κανω Anyong haseyo XDD

Και ενταξει, η μανα μου ειναι τελειως οτι να'ναι. Της ελεγα για το που μπορει κανεις να μαθει Κορεατικα εδω και γυρναει και μου λεει 'γιατι δεν παιρνεις στην πρεσβεια;' και ημουν καπως ._______.
Και την προηγουμενη φορα, ελεγα για τα chopsticks και μετα απο μερικες μερες πηγε και μου πηρε D:

Ρε το εχουμε χασει τελειως! XDDD

lana118 wrote:
κάθε τρείw και λίγο! "Yahhh" σε όσους μου την σπάνε

Αυτο ξανα πες το XD

lana118 wrote:
Η μαμά περιττό να πω οτι λατρέυει Snsd και επίσης ετοιμάζεται ψυχολογικά γιατι το έχει πάρει πλεον χαμπάρι οτι σε λίγα χρόνια φέυγω για Σεούλ!

Και η δικια μου. Η καημενη XD

“...in the dream that you have hidden your secrets.
Guilty.
~

Back to top Go down
http://www.dreamsarefornight.tumblr.com
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Tue Mar 01, 2011 8:38 am

Ρε σεις..αυτο που λενε καθηγητες/γονεις και γεικα πολλοι,το "γιατι δε με καταλαβαινετε?κινεζικα μιλαω?" τι ειναι??!!!
Ποοοοσες μα ποοοοσες φορες εχει ειπωθει μεσα στην ταξη και εχουν γυρισει να με κοιταξουν 50 παιδια δηλαδη ΕΛΕΟΣ!
μεχρι και βλεμματα ολο νοημα ριχνουμε μεταξυ μας οι ελαχιστοι kpopers-otakus μεσα στη ταξη οταν ακουγεται κατι τετοιο..γιατι πολυ απλα μονο εμεις καταλαβαινομαστε xD

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Tue Mar 01, 2011 8:58 am

maria95key wrote:
Ρε σεις..αυτο που λενε καθηγητες/γονεις και γεικα πολλοι,το "γιατι δε με καταλαβαινετε?κινεζικα μιλαω?" τι ειναι??!!!
Ποοοοσες μα ποοοοσες φορες εχει ειπωθει μεσα στην ταξη και εχουν γυρισει να με κοιταξουν 50 παιδια δηλαδη ΕΛΕΟΣ!
μεχρι και βλεμματα ολο νοημα ριχνουμε μεταξυ μας οι ελαχιστοι kpopers-otakus μεσα στη ταξη οταν ακουγεται κατι τετοιο..γιατι πολυ απλα μονο εμεις καταλαβαινομαστε xD

muahahaha!! agree~~
kai se emena exei simbei auto!! mia fora to eixe pei kathigitis kai tote girnane oloi kai lene xorodiaka "i ellie!!"
xD ase ase!!

♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Wed Mar 02, 2011 1:52 am

maria95key wrote:

Kai simera sth xazh den eipan kati me kinezika kai gurisan kai mas koita3an ta zwa re maria??(ta koritsia kai tn xiwth ennow)

"We won't stop till the whole world
is covered with pearl sapphire blue balloons."
LeeTeuk
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Wed Mar 02, 2011 6:48 am

tete1995 wrote:
maria95key wrote:

Kai simera sth xazh den eipan kati me kinezika kai gurisan kai mas koita3an ta zwa re maria??(ta koritsia kai tn xiwth ennow)

Nαι ρε συ!
Και ο Γιωργος Χ. παντα θα με δειξει!αμαν δηλαδη! xDD

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Wed Mar 02, 2011 8:24 am

maria95key wrote:
tete1995 wrote:
maria95key wrote:

Nαι ρε συ!
Και ο Γιωργος Χ. παντα θα με δειξει!αμαν δηλαδη! xDD

Sto xw pei kai to xeis pei kai esu...STENOMUALOI

"We won't stop till the whole world
is covered with pearl sapphire blue balloons."
LeeTeuk
Back to top Go down
maria95key
♥♥♥♥♥

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Mar 04, 2011 7:27 am

Oh oh we do DO! act Korean!!!

ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΑ!!!
ΚΑΙ ΝΑΙ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ "ΟΚ ΣΥΜΠΑΘΩ ΤΟΥΣ ΚΟΡΕΑΤΕΣ" ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ!ΚΑΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!

μπραβο στη Μαρια!*claps*

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   Fri Mar 04, 2011 8:52 am

aisxrotates.....xD jk of course!!
etsi r!! spreading the kpop love!!!

PostSubject: Re: [DISCUSSION]Do you "act" any Korean?   

Back to top Go down

[DISCUSSION]Do you "act" any Korean?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» General Juscast discussion!
» "Su" awesome korean guitarist girl
» Korean vs Japanese SCANDAL CD editions
» Jarle Bernhoft
» Reading List 2012!!!